Informacje
 • Pogoda na dziś: powieje silniejszy wiatr,
  do 8 stopni Celsjusza

  24-02-2020 06:12 Biomet będzie niekorzystny lub neutralny
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: jgbarah/flickr.com (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pochmurny poniedziałek, miejscami popada słaby deszcz i deszcz ze śniegiem Termometry pokażą od 5 do 8 stopni Celsjusza.

  W poniedziałek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju do południa będą się pojawiały słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu do 1-5 litrów na metr kwadratowy.  W Karpatach dosypie 5 centymetrów śniegu. W najcieplejszym momencie dnia będzie od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, północno-zachodni i zachodni, powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach osiągnie prędkość 50-70 kilometrów na godzinę, a w górach do 100 km/h.

  Warunki biometeo

  Na przeważającym obszarze kraju utrzyma się wilgotność na poziomie 60 procent. Będzie wzrastać do 70 procent w kierunku południowo-wschodnim. Odczujemy chłód, wilgoć i wiatr. We wschodniej części kraju zapowiadają się niekorzystne warunki biometeo, a na zachodzie - neutralne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1012 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy 7 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach wyniesie od 50 do 70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa dojdzie do 1003 hPa.

  Pogoda Kraków

  Utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa na barometrach zobaczymy 991 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...