Informacje
 • Pogoda na dziś: zagrzmi, będą nawet 32 stopnie

  28-06-2020 06:17 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Pogoda na noc 13/14.07 Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela w całej Polsce zapowiada się burzowo, zjawiskom mogą towarzyszyć opady gradu. Będzie gorąco, a miejscami upalnie - na termometrach zobaczymy nawet 32 stopnie Celsjusza.

  W niedzielę w całym kraju odnotujemy zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami, podczas których suma opadów wyniesie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru dojdą do 90 kilometrów na godzinę. Uwaga: przewidywany jest grad. Czeka nas gorący dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na zachodzie wilgotność powietrza sięgnie 70 procent. W całym kraju zrobi się upalnie i parno, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw., porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw., porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 984 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw., porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1002 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu wzrost zachmurzenia, przelotny deszcz i burze z  opadem do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h, możliwy grad. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw, porywy do 90 km/h, grad).  Temperatura  maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...