Informacje
 • Pogoda na dziś: zagrzmi, będą nawet 32 stopnie

  28-06-2020 06:17 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Pogoda na poniedziałek 20.07 Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela w całej Polsce zapowiada się burzowo, zjawiskom mogą towarzyszyć opady gradu. Będzie gorąco, a miejscami upalnie - na termometrach zobaczymy nawet 32 stopnie Celsjusza.

  W niedzielę w całym kraju odnotujemy zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami, podczas których suma opadów wyniesie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru dojdą do 90 kilometrów na godzinę. Uwaga: przewidywany jest grad. Czeka nas gorący dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na zachodzie wilgotność powietrza sięgnie 70 procent. W całym kraju zrobi się upalnie i parno, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw., porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 hPa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw., porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 984 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw., porywy do 90 km/h, grad). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1002 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu wzrost zachmurzenia, przelotny deszcz i burze z  opadem do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h, możliwy grad. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (opad do 30 l/mkw, porywy do 90 km/h, grad).  Temperatura  maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego postępującego od...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...