Informacje
 • Pogoda na majówkę: będzie upał

  26-04-2013 07:55 Specjalna prognoza pogody "Meteo News"

  Najbliższe dni będą pogodne i ciepłe

  Fot.: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Choć w Europie można zaobserwować kilka ośrodków niżowych, nie udaje im się przebić wpływu silnego wyżu z południa kontynentu. To właśnie dzięki niemu na mapie temperatur w Polsce przeważają żółte i czerwone kolory, oznaczające przyjemne, wysokie wartości. W czasie majówki mogą sięgnąć nawet 30 st. C. Prognoza pogody "Meteo News" wyjaśnia, jakiej aury możemy się spodziewać w najbliższych dniach.

  Zobacz cały odcinek "Meteo News"

  W piątek na pewno nie zmarzniemy. Nawet na północy, gdzie sięgają już wpływy zatoki chłodu znad Skandynawii; termometry pokażą 20 st. C. Południowe regiony odnotują zaś nawet 25-26 st. C. Właśnie tam pogoda będzie najpiękniejsza - z błękitnym niebem i dużą dawką słońca.

  Na północy może się okresowo chmurzyć, przelotnie popada, a nawet zagrzmi. Tomasz Wasilewski z TVN Meteo ostrzega, że na nasze samopoczucie wpłynie spory spadek ciśnienia - w ciągu doby obniży się ono o 10 hPa.

  Pogoda na majówkę: upały i burze

  Dobra pogoda nie utrzyma się przez weekend - popsuje ją front atmosferyczny, który przyniesie ochłodzenie i więcej opadów. Początek tygodnia ma być już pogodny, ale potem znowu może przelotnie padać.

  Za to mocno się ociepli - miejscami temperatury zbliżą się nawet do 30 st. C! Do takich miejsc nie będzie należało jednak bałtyckie wybrzeże. Ci, którzy zamierzali tam plażować podczas długiego weekendu, powinni spodziewać sie niższych temperatur.

   

  Deszcz w Europie

  Europa w najbliższych dniach zostanie skąpana w deszczu. Najwięcej będzie go na zachodzie i północnym zachodzie kontynentu. W piątek padać będzie we Francji, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Norwegii.

  Z kolei nad Europą południową i wschodnią utrzymuje się pogodny wyż z centrum nad Ukrainą, który zagwarantuje wysoką temperaturę i słońce. Gorące powietrze z południa będzie przemieszczać się w kierunku północnym, stąd prognozowane jest nawet 30 st. C w majówkę w Polsce.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • bez komentarza....
  wstawiacię taki filmik a pózniej na mapkach waszych jest 15 moim mieście! ludzie bądżcie wiarygodni! ja planuje wypad pod namiot i nie wiem czy w ogóle się szykować!
  ~abcd /2013-04-26 21:35
 • PROSZĘ WSTAWIAĆ POPRAWNE PROGNOZY
  niektóre z komentarzy są godne poparcia, ponieważ zdażyło mi się coś takiego: zapowiadaliście burze na dolnym śląsku i nie było.Podawajcie krótkoterminowe,ale wiarygodne prognozy. Pozdrawiam
  ~cmeodkdi9do /2013-04-26 18:35
 • Zimna majówka
  Nie będzie żadnych upałów!! Możecie zapomnieć o 30 stopniach. Modele numeryczne zmieniły swoje prognozy o 180 stopni. Jak będzie 20 to będzie dobrze. Aż nie mogę się doczkeać jak prezenterzy pogody będą się tłumaczyć. :D
  ~ajax /2013-04-26 17:38
 • ja nie mogę co z was za debile..........
  Hejterzy ! przestańcie spamować że ta pogoda się nie sprawdzi nie znacie sie na tym a komentujecie jakoś dotąd ta pogoda się sprawdza i wierzę w to ze tak będzie pozdro.. :)
  ~Kamil /2013-04-26 17:15
 • Bajeczki:P
  Na GSFie już skorygowali prognozy - dla centrum kraju (łódzkie) przyszły tydzień to umiarkowane temp. do 15 st C i od jutra do wtorku głównie deszcz i chmury. Majówka też bez upałów. Znów się Państwo kompromitujecie tymi "przepowiedniami" ( tak jak tym, że w środę miały być w Polsce burze, chociaż ani modele numeryczne na GFS ani Meteo.pl, ani Sat24 tego nie potwierdzały.)
  Żenada
  ~CBek /2013-04-26 15:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...