Informacje
 • Pogoda na pięć dni: chłód ze wschodu otrze się o Polskę

  19-11-2019 16:34 Prognoza pogoda tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem silniejszego wiatru. Prognozowane są również lokalne i słabe opady deszczu. Pod koniec tygodnia chłód ze wschodu otrze się o Polskę i sprawi, że pojawi się duża rozbieżność temperatury. Będą miejsca, gdzie termometry wskażą zaledwie jeden stopień Celsjusza, w innych zaś 13 stopni.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem rozległego układu wyżowego z centrum ulokowanym nad północno-zachodnią Rosją. Z południowego wschodu nadal napływać będzie łagodne i ciepłe powietrze.

  >>>SPRAWDŹ TEŻ: TOMASZ WASILEWSKI O POGODZIE W POLSCE

  W środę na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Na krańcach zachodnich możliwe są słabe opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu Zachodnim, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Okresami jego porywy mogą przybierać na sile i rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

  Słabo popada w niektórych regionach

  Czwartek zapowiada się pochmurno, ale pojawią się większe przejaśnienia. Na południu, wschodzie i w centrum kraju prognozowane są słabe opady deszczu do 1-5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum, do 12 st. C na południu. Powieje ze wschodu, słabo i umiarkowanie, choć okresami dość silnie. W porywach wiatr może osiągać do 50 km/h.

  W piątek należy spodziewać się pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na południu kraju wystąpią rozpogodzenia. Z kolei na północy pojawią się słabe opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z południowego wschodu powieje słabo i umiarkowanie, jednak okresami może być dość silny.

  Duża rozbieżność temperatury

  Weekend rozpocznie się pochmurnym niebem, na którym pojawią się większe przejaśnienia. W sobotę mieszkańcy Pomorza powinni spodziewać się opadów deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu, przez 7 st. C w centrum, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Na wschodzie niewykluczony jest lekki mróz. Południowo-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ale okresami jego porywy mogą być dość silnie.

  Niedzielne niebo będzie pokryte małym i umiarkowanym zachmurzeniem, które na północy kraju będzie wzrastać do dużego. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Podlasiu, przez 9 st. C w centrum, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...