Informacje
 • Pogoda na pięć dni: ciepło i wietrznie. W górach powieje halny

  16-11-2019 15:22 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Najbliższe dni upłyną nam z wysoką temperaturą. W niedzielę i poniedziałek synoptycy zapowiadają nawet 17 stopni Celsjusza. Będzie też na ogół pogodnie. Dopiero w drugiej połowie tygodnia pojawią się opady deszczu, a wartości na termometrach nieznacznie spadną. W wysokich partiach gór przewidywane są silne porywy wiatru - do 130 kilometrów na godzinę.

  Niedziela będzie dość pogodna. Tylko na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu do 17 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie do 45 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego-wschodu. W górach synoptycy przewidują zjawiska fenowe. Na Kasprowym Wierchu wiatr będzie wiał z prędkością do 110 km/h, a na Śnieżce do 130 km/h.

  Do 17 stopni

  Nowy tydzień rozpocznie się dość pogodnie. W poniedziałek tylko na zachodzie przewidywany jest przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 10 st. C na Pomorzu do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-wschodni wiatr. W górach wystąpią zjawiska fenowe. Na Śnieżce przewidywany jest wiatr do 100 km/h, na Kasprowym Wierchu do 105 km/h.

  We wtorek będzie pogodnie. Termometry pokażą od 10 st. C na Pomorzu do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Popada deszcz

  Środa pogodnie zapowiada się tylko na zachodzie. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 9 st. C na Pomorzu do 13 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, z południa i południowego wschodu.

  W czwartek przelotny deszcz popada na wschodzie. W pozostałej części kraju synoptycy przewidują pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy od 8 st. C na Pomorzu do 12 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany południowo-wschodni wiatr. W Tatrach będzie wiał halny – na Kasprowym Wierchu o prędkości do 115 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...