Informacje
 • Pogoda na pięć dni: do sylwestra miejscami mróz. Po Nowym Roku cieplej

  28-12-2019 17:36 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Hermes Rivera/Unsplash.com/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Do sylwestra czeka nas lekka zima - miejscami słabo popada śnieg. Będą dni, kiedy termometry pokażą -3 stopnie Celsjusza. Nowy Rok zapowiada się w miarę pogodnie, ale później powróci pochmurna aura.

  Niedziela okaże się pochmurna, choć możliwe są przejaśnienia. Na Podkarpaciu, Górnym Śląsku i w Małopolsce popada słaby śnieg. Przelotnie popada również w górach. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na ogół północno-zachodni.

  Ostatnie dni starego roku

  W poniedziałek możemy spodziewać się pochmurnej aury. Na termometrach zobaczymy od -2 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 40-60 kilometrów na godzinę, powieje z zachodu.

  A jak w sylwestra?

  W sylwestra zachmurzenie okaże się zmienne. Synoptycy zapowiadają opady śniegu, które będą przechodzić w deszcz. Będzie ślisko. Termometry pokażą od 1 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach osiągnie do 60 km/h.

  Nowy Rok w całym kraju zapowiada się pogodnie. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  Co w kolejnych dniach?

  W czwartek czeka nas pochmurna aura, choć możemy spodziewać się też przejaśnień. Temperatura maksymalna osiągnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami jego porywy osiągną do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...