Informacje
 • Pogoda na pięć dni: śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz, kilka stopni powyżej zera

  02-12-2019 17:41 Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w kolejnych dniach
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: pixabay, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Temperatura nie przekroczy dziewięciu stopni Celsjusza. Miejscami może wiać dość silny wiatr.

  We wtorek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu wystąpią słabe opady śniegu do 1 centymetra, na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu słabe opady deszczu ze śniegiem do 3 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu. Wiatr zachodni i północno-zachodni powieje słabo i umiarkowanie, na północy okresami dość silnie.

  >>>SPRAWDŹ, JAKA POGODA SZYKUJE SIĘ NA ŚWIĘTA

  Pochmurno z opadami

  Na środę synoptycy prognozują zachmurzenie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu. Na północnym wschodzie kraju popada słaby deszcz ze śniegiem o sumie do 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na Podkarpaciu, przez 3 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, na północy i wschodzie okresami dość silnie.

  Czwartek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, na północnym wschodzie - dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na wschodzie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie.

  Powieje silny wiatr

  Zapowiada się pogodny piątek. Tylko na północnym zachodzie kraju będzie pochmurno z opadami deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 2 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na południowym zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  W sobotę będzie pochmurno z opadami deszczu do 5-15 l/mkw., przemieszczającymi się od północy w głąb kraju. Tylko na południowym wschodzie synoptycy nie prognozują opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na wschodzie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 70-90 km/h. Na Wybrzeżu może rozpędzić do 100 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...