Informacje
 • Pogoda w kratkę, ale i powrót upałów

  14-08-2019 15:45 Prognoza pogody na długi weekend
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W długi weekend czekają nas i słoneczne, i deszczowe chwile. Miejscami zagrzmi. Z dnia na dzień będzie się robić coraz cieplej.

  Długi weekend rozpocznie się przeważnie słonecznie. Tylko na Nizinie Szczecińskiej, pod wieczór, spadnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe sięgnie 1002 hPa.

  Deszcz w centrum Polski

  Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. W pasie dzielnic centralnych pojawią się przelotne opady deszczu i burze z opadem rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany.

  W sobotę na Podkarpaciu spadnie przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu.

  Upały i burze

  Na niedzielę przewiduje się na ogół pogodną aurę. Przelotny deszcz wystąpi tylko w zachodniej części kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  W poniedziałek od Podlasia, przez centrum, po Śląsk będzie padać, a także grzmieć. W trakcie burz może spaść 10-20 l/mkw. deszczu, a wiatr może powiać w porywach z prędkością 60-80 km/h. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i zmiennie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...