Informacje

 • Pogoda zmienna. Krótka poprawa,
  potem kolejne załamanie

  23-10-2018 16:29

  Prognoza pogody na pięć dni

  Prognoza pogody na Wszystkich Świętych Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach pogoda będzie bardzo dynamiczna. Jeszcze w środę i czwartek będziemy borykać się z silnym wiatrem, ale w piątek i sobotę nastąpi poprawa aury - niebo nad większością kraju okaże się pogodne. W niedzielę nastąpi kolejne załamanie pogody.

  Środa będzie pogodna tylko na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a w kotlinach górskich i w górach - śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północny i północno-zachodni wiatr będzie dość silny i silny. W porywach osiągnie prędkość do 70-90 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku wystąpi silny sztorm, z wiatrem o sile 9 stopni w skali Beauforta. W ujściach rzek do Bałtyku możliwa jest cofka.

  Deszczowy czwartek

  W czwartek opady deszczu prognozowane są dla całej Polski. Temperatura wyniesie maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Na Bałtyku wystąpi sztorm, z wiatrem o sile 8 stopni w skali Beauforta.

  W piątek rozpogodzenia

  Piątek przyniesie krótkotrwałą poprawę aury. Na północy wystąpią przelotne opady deszczu, w pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

  W całym kraju powyżej 10 stopni

  W sobotę na północy i wschodzie spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 10 stopni na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni.

  Pogoda pod znakiem ulewnego deszczu

  W niedzielę nastąpi kolejne załamanie pogody. W całym kraju prognozowane są intensywne opady deszczu o sumie do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego wschodu. W porywach rozpędzi się do 45-60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....