Informacje

 • Pogoda znowu zacznie się psuć

  05-06-2017 13:36

  Prognoza pogody na pięć dni

  Będziemy musieli zmierzyć się z opadami

  Foto: Shutterstock/Ventusky.com; film: TVN24

  W najbliższych dniach aura będzie zmienna. Opady będą się przeplatały ze słońcem, a maksymalna temperatura dojdzie do 28 stopni. Deszczowi będą jednak towarzyszyły burze, a lokalnie także grad.

  Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim frontu atmosferycznego. Za nim napłynie gorące i wilgotne powietrze z południowego zachodu. Odczujemy komfort termiczny, a na południu i południowym wschodzie nawet gorąc.

  Wtorek z deszczem

  Na północnym wschodzie będzie pogodnie. Poza tym spodziewamy się przelotnego deszczu i burz - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 22 stopni na Pomorzu do 28 na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, południowo-wschodni.

  W środę wiele pogodnych miejsc

  Na zachodzie i północy pojawią się przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać od 18 stopni na Pomorzu Zachodnim do 23 na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni.

  Słoneczny czwartek

  W czwartek będzie słonecznie, jedynie na północy możliwy jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

  Piątek ze słońcem, ale nie wszędzie

  Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, uprzykrzą życie mieszkańcom na północy. Poza tym będzie słonecznie. Termometry w dzień pokażą od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 28 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni.

  Sobota z deszczem

  Również w sobotę utrzymają się przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i w centrum burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 22 stopni na Pomorzu do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Z zachodu będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • fajna pogoda
  na Pomorzu i Podkarpaciu. Polska dwoma regionami stoi. Wiedzą że za 20 lat lodowiec stopnieje o 20 cm a nie potrafią przewidzieć gdzie jutro będzie padać
  ~kjarol /2017-06-05 16:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...