Informacje
 • Pogodowy "bigos". Najpierw śnieg i wiatr, potem nawet 12 stopni

  13-12-2019 15:48 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Wasilewski o pogodzie na najbliższe dni Foto: pexels | Video: TVN24

  W ciągu najbliższych dni zanotujemy wysokie wartości na termometrach. Miejscami zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza. Zanim przyjdzie ocieplenie, w weekend czekają nas opady deszczu, deszczu ze śniegiem, samego śniegu oraz porywisty wiatr. Nad morzem porywy mogą dochodzić do prawie 100 kilometrów na godzinę.

  Na początek weekendu synoptycy prognozują duże zachmurzenie. W sobotę okresami wystąpią też opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub - zwłaszcza wieczorem - samego śniegu. Termometry pokażą od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 40-70 kilometrów na godzinę. Będzie miał południowy kierunek. W strefie brzegowej porywy mogą dochodzić do ponad 70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe w Warszawie wyniesie 984 hPa.

  Porywisty wiatr

  W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 50-70 km/h, z południowego zachodu. W strefie brzegowej porywy osiągać ponad 90 km/h.

  Miejscami chmury, miejscami słońce

  Nowy tydzień rozpocznie się z zachmurzeniem zmiennym. Na termometrach w poniedziałek zobaczymy od 4 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  We wtorek będzie na ogół pogodnie. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

  Do 12 stopni

  Na środę synoptycy prognozują zachmurzenie zmienne. Termometry wskażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Kolejne święta bez śniegu ?
  Na to wygląda. Plus jeszcze czekaj na pierwszy śnieg w drugiej połowie stycznia. Dramat
  ~Seba /2019-12-13 22:34
 • Globalne ocieplenie nie bigos
  Zimy nie będzie pewnie znowu do połowy stycznia. Siódmy rok z rzędu.
  ~Nick /2019-12-13 16:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...