Informacje

 • Pogodowy kalejdoskop w Rosji.
  Prognoza na pierwsze dni mundialu

  14-06-2018 16:35

  Co czeka kibiców i piłkarzy

  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/PAP/EPA/Peter Powell | Video: Ventusky.com

  Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Warto wiedzieć, jaka pogoda będzie towarzyszyć kibicom i piłkarzom w najbliższych dniach. Miejscami możemy spodziewać się gorącej atmosfery, która wywołana będzie nie tylko piłkarskimi emocjami.

  Mundial będzie rozgrywał się na 12 stadionach w 11 miastach Rosji, której powierzchnia liczy ponad 17 milionów kilometrów kwadratowych. To sprawia, że niektóre z obiektów oddalone są od siebie o około trzy tysiące kilometrów. Nawet mecze odbywające się o tej samej porze, mogą znacznie różnić się warunkami pogodowymi.

  Terminarz, wieści z piłkarskiego świata i wszystko, co kibic wiedzieć powinien znajdziecie w serwisie MUNDIAL 2018.

  Początek bez deszczu

  Pierwszy mecz odbędzie się już w czwartek w Moskwie o godzinie 18 czasu lokalnego na stadionie Łużniki. Reprezentacja Rosji podejmie tam rywali z Arabii Saudyjskiej. Synoptycy prognozują, że w tym czasie nie powinno padać, ale na niebie mogą pojawić się chmury. Termometry wskażą do 17 stopni Celsjusza.

  Zróżnicowana pogoda

  Od Samary po Jekaterynburg możliwe są opady deszczu, które mogą wystąpić od piątku 15 czerwca do niedzieli 17 czerwca. W tym czasie zachodnie regiony Rosji mogą liczyć na suchą pogodę.

  Kibice czekający na piątkowy mecz między reprezentacją Egiptu i Urugwaju w Jekaterynburgu muszą przygotować się na deszcz. Podobnie będzie podczas meczu Kostaryki z Serbią w Samarze w niedzielę.

  Wszyscy zmierzający do Soczi na piątkowe zmagania piłkarskie Hiszpanii z Portugalią nie muszą się martwić o złą pogodę - czeka ich dużo słońca, będzie gorąco.

  - Większość miast, w których w tym czasie będą rozgrywane mecze, może spodziewać się suchej pogody. Istnieje jednak obawa, że w sobotę wieczorem nad Kaliningradem może spaść deszcz, niewykluczona jest też burza - zapowiada Jason Nicholls, meteorolog portalu AccuWeather.

  Podczas sobotniego meczu między Chorwacją i Nigerią, rozgrywającego się bardzo blisko Polski w Kaliningradzie, niebo nad stadionem mogą przecinać błyskawice. Jednocześnie tego samego dnia zmagania piłkarskie w Sarańsku, Moskwie i Kazaniu powinny odbyć się bez żadnych pogodowych utrudnień.

   

  Pierwszy mecz Polaków

  Polska reprezentacja swój pierwszy mecz rozegra we wtorek w Moskwie.

  - Mają być 22 stopnie i przelotny deszcz. Temperatura łatwiejsza do zniesienia - mówił na antenie TVN24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski.

  Warto się przygotować

  Wszyscy, którzy będą kibicować piłkarzom z całego świata podczas tegorocznych mistrzostw, powinni na bieżąco śledzić prognozy pogody. To pozwoli im uniknąć nieprzyjemnych zjawisk pogodowych, a także przygotować się na nie. Szczególnie kibice ze środkowych oraz północnych regionów Rosji powinni być przygotowani na burze, które w tych regionach zdarzają się najczęściej.

  W miastach oddalonych najbardziej na południe, wartości temperatur w połowie czerwca mogą przekraczać 27 stopni Celsjusza.

  Co wolno, a czego nie wolno zabrać ze sobą?

  Przygotowując się na warunki pogodowe podczas mundialu warto też pamiętać, co możemy, a czego nie możemy wziąć ze sobą na stadion. Zakazane są parasole, których długość po złożeniu przekracza 25 centymetrów. Nie można wnosić też termosów oraz innych pojemników na napoje, których pojemność przekracza 100 mililitrów.

  Warto więc zadbać o to, aby w inny sposób nawadniać swój organizm podczas meczów, rozgrywanych w gorące i słoneczne dni. Pomocne w tej sytuacji będą między innymi okulary przeciwsłoneczne, kapelusze a także krem do opalania.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....