Informacje
 • Północ Polski zagrożona burzami i silnym wiatrem. Alarmy IMGW

  26-06-2019 20:15 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia
  Tomasz Wasilewskich o burzach, które wkroczyły nad Polskę Foto: flickr/texaus1(CC BY 2.0) | Video: TVN24

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami i silnym wiatrem. Zagrożone są północne obszary kraju.

  Zagrożeniem dla kilku województw są burze. Alerty pierwszego stopnia wydano w województwach:

  - warmińsko-mazurskim i podlaskim - synoptycy prognozują tam wystąpienie burz z opadami deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a nawet 30 l/mkw. Spodziewane są też porywy osiągające do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami niewykluczony jest grad. W woj. warmińsko-mazurskim alert będzie obowiązywał od godziny 16 do godziny 2 w nocy ze środy na czwartek. Na terenie woj. podlaskiego ostrzeżenie będzie obowiązywać  do godziny 5 w nocy ze środy na czwartek;

  - pomorskim - według synoptyków IMGW podczas burz może spaść od 10 do 15 l/mkw., a lokalnie do 20 l/mkw. Porywy wiatru osiągną do 90 km/h. Miejscami może spaść grad. Alert wygaśnie o północy.

  - zachodniopomorskim - gdzie podczas burz może spaść do 25 l/mkw. a porywy wiatru osiągną do 90 km/h. Lokalnie spadnie grad. Alarm wygaśnie o północy w nocy ze środy na czwartek.

  SILNY WIATR

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też alarmy pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

  W woj. pomorskim w powiatach: nowodworskim, gdańskim, Gdańsk, Sopot, Gdynia, puckim, wejherowskim, lęborskim, słupskim oraz Słupsk. Tutaj synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, a w porywach do 80 km/h.

  Alert zacznie obowiązywać o północy i wygaśnie o godzinie 7 w czwartek.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Według definicji IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Polska w objęciach klimatu pustynnego
  My narzekamy,a Francuzi cieszą się,że wreszcie mają lato,Tak wynika z sondażu z mieszkańcamii Paryża,jakie przeprowadziły niektóre media.Dowiedziałem się również,że w północnej Afryce jest chłodniej,niż u nas, gdzie temp.wynosi tylko 30 st.C,a Wielka Brytania zazdrości nam takiego czerwca,bo do tej pory marzli, szczególnie Polacy,którzy przebywają tam na stałe.
  ~Lech /2019-06-26 13:45
 • Bezduszne świństwo afrykańskie...
  Przeklęta porażka znad Saharzyska nie odpuszcza. Armagedon pustoszy polskie ziemie. Ani się obejrzymy a będą pożary lasów. Na szczęście jutro po tym syfie nie zostanie już ani kłaczek (wróci tam, skąd przyszedł - do piekła) z wyjątkiem przykrych wspomnień i nieprzespanych nocy...
  ~MiKi /2019-06-26 10:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....