Informacje
 • Polskę czeka deszczowy weekend. Lokalnie możliwe burze

  07-05-2019 15:17 Prognoza pogody na pięć dni
  Prognoza pogody na kolejne dni Foto: Shutterstock / Ventusky.com | Video: TVN24

  Koniec tygodnia w wielu częściach Polski okaże się deszczowy. Mogą pojawić się burze. Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną siłą.

  Polska dostanie się w ciągu najbliższej doby pod wpływ niżu Yukon znad Wysp Brytyjskich. Zacznie napływać ciepła i sucha masa powietrza polarno-morskiego z południowego zachodu.

  Pogodna środa

  Środa zapowiada się pogodnie. Maksymalna temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z południowego wschodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach z prędkością do 45 kilometrów na godzinę.

  Czwartek w połowie Polski z przelotnym deszczem

  W czwartek na wschód od Wisły utrzyma się pogodna aura. W pozostałych częściach kraju można się spodziewać przelotnych opadów deszczu, a na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej - burz. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Pomorzu Zachodnim do 19 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 70 km/h, południowo-wschodni.

  Więcej deszczu w piątek

  Piątek przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Temperatura  wyniesie maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu nadciągnie wiatr przeważnie umiarkowany, ale w porywach burzowych rozpędzający się do 70 km/h.

  Weekend w wielu miejscach pod parasolami

  Dla południa i zachodu kraju weekend rozpocznie się przelotnymi opadami deszczu, w pozostałej części kraju sobota będzie pogodna. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Niedziela będzie pogodna jedynie na Pomorzu. W pozostałych regionach prognozowane są opady deszczu, a na Podkarpaciu - burze. Temperatura maksymalna osiągnie od 14 st. C na Pomorzu do 18 st. na Podkarpaciu. Umiarkowany, przeważnie północny wiatr, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...