Informacje
 • Poranek z grzmotami.
  Sprawdź, gdzie jest burza

  17-09-2020 06:57 Aktualna sytuacja pogodowa w Polsce
  Prognoza pogody na sobotę 26.09 Foto: blitzortung.org | Video: tvnmeteo.pl

  Od wczesnych godzin porannych nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju.

  Jak poinformowała w czwartek przed godziną 7 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad północno-wschodnią i wschodnią Polską rozciąga się deszczowo-burzowy front atmosferyczny, związany z chłodnym niżem z centrum w rejonie Zatoki Fińskiej. Na froncie rozwinęły się lokalnie chmury burzowe, słabo i umiarkowanie aktywne. Burze przemieszczają się szybko na wschód z prędkością około 60 kilometrów na godzinę.

  Gdzie jest burza?

  Burze występują w województwie lubelskim, w pasie: Bychawa, Krasnystaw, Piaski, Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze, Świdnik, Łęczna, Lubartów, Ostrów Lubelski i Włodawa. Burze idą w kierunku miejscowości Hrubieszów i Chełm.

  Burze są słabe i umiarkowane, z opadami deszczu do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 70 km/h.

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

  Radar burz:


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...