Informacje
 • Porywisty wiatr, deszcz i grad.
  Do gorąca dołączą burze

  24-07-2019 16:43 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni będą gorące, w czwartek temperatura wzrośnie nawet do 32 stopni Celsjusza. W wielu regionach pojawią się burze z gradem, podczas których może wiać z prędkością do 100 kilometrów na godzinę.

  Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Europy Środkowej. W ciągu najbliższej doby nad kraj wkroczy jednak od wschodu umiarkowanie aktywny front atmosferyczny związany z niżem znad Rosji. Umiarkowanie ciepłe powietrze polarne będzie od zachodu wypierane przez gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

  W czwartek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, na wschodzie, południu i w centrum kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Niewykluczone są burze. Termometry pokażą od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach silny, rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

  Pochmurno z deszczem

  Zapowiada się pogodny piątek na zachodzie kraju i Pomorzu. W pozostałych regionach synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na północnym wschodzie, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny wiatr. W burzach może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

  W sobotę zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz do 10-40 l/mkw. Mogą też pojawić się burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Podkarpaciu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Podczas burz będzie silny - rozpędzi się do 80-100 km/h.

  Burze i porywisty wiatr

  Na niedzielę synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami wystąpią opady deszczu o sumie do 10-40 l/mkw. Mogą pojawić się burze z gradem. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Podkarpaciu do 28 st. C w centrum kraju. Wiatr południowo-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, w burzach silnie do 80-100 km/h.

  Poniedziałek upłynie pod znakiem zachmurzenia kłębiastego umiarkowanego, okresami dużego. Przelotnie popada deszcz do 10-40 l/mkw. Mogą pojawić się burze z gradem. Termometry pokażą od 27 st. C na Dolnym Śląsku do 30 st. C w centrum kraju i na południu. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny - rozpędzi się do 80-100 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • W burzach nadzieja
  Oby te zapowiadane burze dotarły do Polski zachodniej i złagodziły tutaj panującą suszę.Z tymi burzami tak jest,że upodobały sobie wyłącznie wschodnie i południowe rejony kraju.Tak jest od dawna.A dłuższych i większych opadów nie widać.
  ~Lech /2019-07-24 19:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...