Informacje

 • Prognoza na 16 dni: delikatne mrozy dopiero po pierwszym tygodniu stycznia

  29-12-2013 17:37

  Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Prognoza na 16 dni: sporo ciepła

  TVN Meteo/ Kontakt24/ Jaga_

  Synoptycy zapowiadają, że czeka nas umiarkowanie ciepły styczeń. I jak podkreślają - zimy dalej nie widać. Przeważać będą dodatnie temperatury, dzięki napływowi ciepłych mas powietrza z południa i zachodu. Zdaniem synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, którym sporadycznie może towarzyszyć słaby śnieg.

  Dodatnie wartości na termometrach gwarantuje nam polarnomorskie atlantyckie powietrze, które łagodzi klimat i sprowadza co najwyżej opady deszczu, zamiast śniegu.

  Dzięki niemu na ostatnie dni grudnia i pierwszy tydzień stycznia synoptycy prognozują umiarkowanie wyrównaną i stabilną temperaturę. Przewidywane wartości minimalne utrzymają się na poziomie 1-4 st. C, podczas gdy wartości maksymalne w zakresie 6-8 st. C w ciągu dnia.

  Delikatne ochłodzenie

  Dopiero po 7 stycznia nastąpi nieznaczne ochłodzenie, a w ciągu dnia w niektórych regionach kraju dzienna temperatura będzie ujemna. W środę 8 stycznia termometry w całym kraju wskażą 1-4 st. C, a już w czwartek zero lub góra 5 st. C.

  Według prognoz najchłodniej będzie 10 i 11 stycznia. W piątek i sobotę najprawdopodobniej na wschodzie kraju wartości minimalne wskazywane przez termometry będą wynosiły -1 st. C, a maksymalne 3-4 st. C.

  Powrót na plus

  Meteorolodzy przewidują, że wartości powyżej zera odnotujemy już w niedzielę. 12 stycznia słupki rtęci wskażą 1-6 st. C, zaś na poniedziałek (13 stycznia) przewiduje się temperaturę 3-7 st. C. Wtorek będzie nieznacznie chłodniejszy - 14 stycznia słupki rtęci wskażą od zera do góra 5 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ciepła zima ???
  Dla mnie to koszmar
  ~Sebastian /2014-01-03 22:29
 • zima
  Czy zima jest lekka czy bardzo ciężka (mrozy syberyjskie) to owadów szkodników będzie ta sama ilość , one mają takie metody przystosowawcze że nie zaskakują ich żadne skrajne warunki atmosferyczne, a mroźnej i śnieżnej zimy w tym roku nie będzie a także w kolejnych latach ja wam to mówię , ja Czesio
  ~Czesio /2014-01-03 16:44
 • pogoda
  takie długie prognozy to jak wróżenie z fusów :) równie dobrze w połowie stycznia może juz byc śniegu po kolana i -20
  ~Mario /2013-12-31 15:22
 • ZIMA TYLKO NA 2-3 TYGODNIE
  Do ststvbgvgd NIE MYŚLE ŻE NIE BEDZIE ROBACTWA TYLKO BEDZIE TROCHE MNIEJ.I NIE SPINAJ SIE INTERNETOWY NAPINACZU BO TO DOBRE DLA DZIECI PO 12 LAT
  ~JARAS /2013-12-31 14:09
 • do ~JARAS
  A myślisz jełopie, że jak będziesz miał -20 czy -30 przez 2-3 tyg. to nie będzie owadów i robactwa w lecie. I tak będą To tylko taki mit zimnolubów za mroźną zima tak samo jak z zachorowaniami na grypę, że więcej zachorowań na grypę jest jak jest bardzo ciepła zima a to nie do końca prawda. Myślisz, że jak jest kilkanaścia stopni mrozu to wirusów niema i nie można zachorować. To się grubo mylisz!!
  ~sfsfvbgvgb /2013-12-30 19:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...