Informacje

 • Prognoza na 16 dni:
  najpierw uderzenie ciepła z południa

  10-12-2017 15:28

  Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Foto: TVN Meteo/Shutterstock; film: TVN Meteo

  Na początku tygodnia czeka nas wręcz wiosenna temperatura.

  Przyczyną chwilowego, ale dużego ocieplenia będzie łagodne powietrze, które napłynie do nas na początku tygodnia z południowego zachodu Europy. Spowodowane będzie to między innymi położeniem niżu, który w poniedziałek znajdzie się nad Francją. Po wschodniej stronie tego niżu na krótko utworzy się strumień ciepłego powietrza, który dotrze do Polski. Jednocześnie po zachodniej stronie wspomnianego niżu będzie płynąć chłód i właśnie ta zimna masa powietrza napłynie do nas w następnej kolejności, zaraz po ociepleniu.

  Na początku tygodnia możemy spodziewać się nietypowo wysokiej, jak na grudzień, temperatury. We wtorek na południu kraju będzie aż 13 stopni. Ocieplenie będzie chwilowe i już od środy temperatura spadnie. Mimo ochłodzenia do końca tygodnia temperatura będzie dodatnia. Większe ochłodzenie może przyjść do Polski w przedświątecznym tygodniu - wtedy z wyjątkiem zachodniej Polski będzie lekki mróz, do -3 stopni na wschodzie. Z kolei w czasie świąt czeka nas lekkie ocieplenie - do 5 stopni powyżej zera na zachodzie kraju.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • @garou nie ma już prawdziwych zim, są pseudozimy
  Niestety.
  ~Nick /2017-12-12 10:54
 • Ciekawy grudzień
  Nietypowe wysokie temperatury sprawią,że rzeczywiście można mówić o wtorkowej ''małej wiośnie''. Kraje Europy zach.walczą już z zimą. Do nas powinna zawitać po 15 grudnia w słabszej formie niż na zachodzie Europy.Wszystkiemu winny jest wyż nad Rosją,który cały czas steruje układami niżowymi i blokuje przemieszczanie się ośrodków niżowych na wschód,a tym samym 'wejście' zimy w głąb Europy środkowej .Wszyscy chcą śniegu na święta,a czy ktoś pomyślał,jaka sceneria nam sie zrobi podczas roztopów przy dodatnich temperaturach .Plucha.A o zimie z pocztówek,jak Pan to ujął udzielając wywiadu , możemy raczej pomarzyć. Moim zdaniem, Lepiej,żeby było słońce i żadnych opadów. Do świąt jest jeszcze daleko i wszystko może się zmienić,bo tegoroczny grudzień jest nieprzewidywalny,a jednocześnie ciekawy.
  ~Lech /2017-12-12 01:16
 • Macie coś z głową?
  Tak tak minus 30 wam się marzy a potem bedziecie biadolić że smog jest. Ludzie nie bedą marznąc bo wam się ubzdurało że ma być zima jak podczas małej epoki lodowcowej ale jednoczesnie chcecie oddychać powietrzem jakby dalej mieliśmy mieszkać w jaskiniach. Albo albo, cieszcie się antysmogowe histeryki że jest ciepło. Waszezdechlakowate płuca odpoczną od tego morderczego smogu.
  ~Tak dla ocieplenia klimatu /2017-12-11 18:47
 • anty fan limy
  żeby ta nigdy w tej Polsce nie padał już śnieg
  ~Chris /2017-12-11 15:01
 • Pupa nie zima....
  Co to jest....2, czy 3 stopnie na plusie.... Gdzie te zimy (-30 st.)?
  garou /2017-12-11 06:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w Polsce kształtują dwa niże z południa. ...