Informacje

 • Prognoza na 16 dni:
  Polska w szponach arktycznego mrozu

  18-02-2018 14:33

  Prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock, TVN Meteo

  Lada dzień nad Skandynawią powstanie potężny wyż, który pchnie do nas lodowate powietrze z Arktyki.

  Mroźny i bardzo mocny wyż - w jego centrum w najbliższy weekend może być aż 1050 hPa - będzie miał swoje centrum nad północną Szwecją. Utworzenie się wyżu właśnie w tej części Europy oznacza, że po pierwsze zostaniemy całkowicie odcięci od ciepła płynącego z zachodu kontynentu, a po drugie znajdziemy się na drodze siarczystego mrozu, który zsunie się z północy do centrum Europy. Te dwie okoliczności sprawią, że w naszej części kontynentu pod koniec lutego i na początku marca dojdzie do spadków temperatury, które w wielu miejscach, zwłaszcza nocami, mogą być największe w czasie tej zimy.

  Pierwsze dwa dni nowego tygodnia przyniosą ostatnie chwile dość wysokiej temperatury, sięgającej nawet 5 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Od środy zacznie się stopniowe ochłodzenie, chociaż jeszcze nie wszędzie będzie mróz. Jednak już pod koniec tygodnia mroźna pogoda da się odczuć w całej Polsce i w dzień będzie nawet -6, -7 stopni, a nocami lokalnie może być poniżej -15 stopni.

  Najmroźniejsze masy powietrza dotrą do naszego kraju na przełomie lutego i marca - z tego powodu na wschodzie kraju w dzień będzie maksymalnie -8 stopni, a nocami zdecydowanie zimniej. Mróz zacznie słabnąć od 4 marca, ale w wielu miejscach jeszcze będzie poniżej zera i w nocy i w dzień.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • przestancie juz straszyc
  czy przestaniecie w koncu tak straszyc tym mrozem???!!!! tak straszycie nim jakby mialo to byc 1 raz w zyciu a co to mozow u nas nie bylo?? tak straszycie jaki to mroz a raptem te minus pare stopni wiec co to za mroz???
  ~nerwus /2018-02-19 17:35
 • re
  johnny75: Kilkanaście lat temu? U mnie takie mrozy były jeszcze dość niedawno. Pamiętam, jak w styczniu 2009 roku ujrzałem na termometrze -32 stopnie.
  ~qwerty /2018-02-19 01:56
 • a ja pamiętam -26st
  a ja pamiętam -26st przez kilka dni na parapecie pod oknami mojego rodzinnego domu miałam szron .... a teraz -7 ? -15? przez dzien dwa ... globalne ocieplenie czy zmiana klimatu .... tak czy siak jest lepiej ? cieplej ... przez smog ? polacy za bardzo ogrzewają ? w zimie w domu 23st ? a 19 nie starczy?
  ~ewek /2018-02-18 21:19
 • I co w ty,m dziwnego
  No właśnie , i co w tym dziwnego że zima że mróz ?Szkoda tylko tych co to dla nich zakup opału stanowi problem i przeszkode nie do pokonania
  kros52 /2018-02-18 17:40
 • arktyczny mróz
  Arktyczny mróz? Rozumiem że taki tytuł to prowokacja...:) Jeszcze kilkanaście lat temu były mrozy poniżej 30 stopni a i tak na Syberii mówiliby że to już wiosna...Bądźmy poważni:)
  johnny75 /2018-02-18 15:48

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Białorusi....