Informacje

 • Prognoza na dziś: chłodno i deszczowo

  12-09-2017 06:28

  Temperatura nigdzie nie przekroczy 20 stopni

  Dzień zapowiada się deszczowo

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 2.0) / readerwalker, film: TVN Meteo

  We wtorek jedynie w zachodnich województwach nie spadnie deszcz, za to w całym kraju nieco się ochłodzi.

  Wtorek w województwach zachodnich zapowiada się dość pogodnie, może jednak przelotnie popadać. W pozostałych regionach można się spodziewać przeważnie pochmurnego nieba. Będzie padało, miejscami deszcz osiągnie natężenie do 15 litrów wody na metr kwadratowy.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 15-16 w centrum i na zachodzie do 19 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr powieje z zachodu. W regionach zachodnich jego porywy mogą dochodzić do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie rośnie, w południe barometry odnotują 994 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie maleć z zachodu na wschód. Powyżej 90 procent odnotuje się we wschodniej Polsce. Odczujemy chłód, pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: Wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1005 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Pochmurno, wystąpią też opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami może być silniejszy. Powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 974 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Na ogół będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami osiągnie prędkość w porywach do 60 km/h, W. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 996 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Na ogół będzie pochmurno. Okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami może być silniejszy. Powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 994 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: przeważnie pogodnie.  Temperatura maksymalna 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, W. Ciśnienie w południe 993 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w Polsce kształtują dwa niże z południa. ...