Informacje

 • Prognoza na dziś: deszcz w niemal całym kraju. Na północy może zagrzmieć

  12-10-2017 06:40

  Biomet będzie niekorzystny

  Na północy i północnym wschodzie może zagrzmieć

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  Po względem temperatury dzień okaże się dość przyjemny - termometry miejscami wskażą 20 stopni Celsjusza. Niestety, nie zapominajmy o parasolach - może padać deszcz, najbardziej na północy.

  W czwartek wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami deszczu, na północy spadnie do 5-10 l/mkw., poza tym opady będą słabe - do 3 l/mkw. Na północy i północnym-wschodzie kraju niewykluczone są burze. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na południu. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Pomorzu i Wybrzeżu do 70-90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w czwartek wyniesie od poniżej 70 procent na południowym wschodzie kraju, przez 70-80 proc. na północnym zachodzie Polski i w pasie od Opolszczyzny i Śląska po Lubelszczyznę, do ponad 80 proc. w regionach od Dolnego Śląska, przez centrum, po północno-wschodnie krańce kraju. W północnych województwach będzie chłodno i wilgotno. W południowej połowie Polski odczuwalny będzie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w całym kraju okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 999 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie około południa 1005 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa 1001 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa 1001 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa 990 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...