Informacje

 • Prognoza na dziś: deszczowo na wschodzie

  23-08-2017 06:27

  Temperatura nieznacznie przekroczy 20 stopni Celsjusza

  Na wschodzie będzie padało

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 2.0) / Ulf Bodin; Film: TVN Meteo

  W Polsce będzie wietrznie i deszczowo. Nie zabraknie też burz.

  Środa na północnym wschodzie i wschodzie zapowiada się deszczowo. Natomiast na Podlasiu i Suwalszczyźnie możliwe są burze. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 19 st. C na wschodzie do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych powieje z prędkością do 80 km/h z kierunku północno-zachodniego.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza - 70 procent -będzie na północno-wschodnich krańcach Polski. To za sprawą frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu. Im dalej na południowy zachód, tym wilgotność zacznie spadać i wyniesie poniżej 60 procent. Niemal w całym kraju odczujemy chłód. Jedynie na południowo-zachodnich krańcach Polski wystąpi komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na zachodzie będą neutralne, natomiast na wschodzie i północnym wschodzie pogoda negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Dzień: W ciągu dnia przelotnie popada. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Z północnego-zachodu powieje wiatr umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Dzień: Dzień zapowiada się pogodnie. Maksymalnie temperatury wskażą 21 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, północno-zachodni. Barometry wskażą w południe 1006 hPa.

  GDAŃSK

  Dzień: Dzień zapowiada się deszczowo. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny powieje z kierunku północno-zachodniego. Barometry wskażą ciśnienie w południe 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Dzień: Zapowiada się pogodny dzień. Słupki rtęci pokażą 23 st. C. Z północnego-zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1003 hPa, będzie spadać.

  KRAKÓW

  Dzień: Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...