Informacje

 • Prognoza na dziś: pochmurny i deszczowy początek tygodnia. Po południu zagrzmi

  21-08-2017 06:32

  Termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie

  Pochmurnie. Po południu pojawią się burze

  Foto: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  Pierwsza połowa dnia zapowiada się spokojnie, lecz deszczowo i pochmurnie. Po południu lokalnie wystąpią burze.

  W ciągu dnia spodziewamy się zachmurzenia, kłębiastego umiarkowanego i dużego. Popada przelotny deszcz rzędu 5-20 l/mkw. W drugiej części dnia pojawią się lokalne burze.

  Spokojne pozostaną jedynie Dolny i Górny Śląsk. Temperatura wyniesie od 18-19 st. C na północy kraju, około 20 stopni zobaczymy w centrum i na wschodzie, a najcieplejszy okaże się Dolny Śląsk, gdzie termometry odnotują 22 st. C.

  Wiatr powieje z kierunków zachodnich. Będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Ze względu na duże zachmurzenie parametry wilgotności względnej będą wysokie, około 70 - 80 procent. Temperatura przyjmie dość przyjemne wartości, co zagwarantuje komfort termiczny w większości kraju. Chłód odczują mieszkańcy regionów północnych i północno-zachodnich. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na prawie całym obszarze Polski. Tylko na południowym zachodzie pogoda nie wpłynie na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Po południu pojawią się przelotne opady deszczu, możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami okaże się dość silny, a w burzy silny do 80 km/godz. Ciśnienie w Warszawie około południa 1004 hPa, lekko spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Przelotnie popada, może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 18 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami okaże się dość silny, a w burzy silny z prędkością do 80 km/godz. Ciśnienie lekko spada, około południa wyniesie 1015 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu, może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr zachodni, przeważnie słaby i umiarkowany. Okresami powieje dość silnie, w burzy silnie z prędkością do 80 km/godz. Ciśnienie lekko spada, około południa wyniesie 1007 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Przelotnie popada, może zagrzmieć. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 22 kreski. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Okresami będzie dość silny, w burzy silny do 80 km/godz. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa, lekko spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Po południu pojawią się przelotne opady deszczu, może też zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami będzie dość silny, w burzy silny o prędkości do 80 km/godz. Ciśnienie lekko spada, około południa wyniesie 992 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...