Informacje

 • Prognoza na dziś: pogodny jesienny dzień z na ogół korzystnym biometem

  20-10-2017 06:31

  Termometry pokażą do 21 stopni

  Czeka nas pogodny dzień

  Foto: visualhunt.com/sashomasho (CC BY-SA 2.0); Film: TVN Meteo

  Czeka nas pogodny i dość ciepły dzień. Tylko miejscami popada deszcz.

  W piątek nad ranem lokalne mgły ponownie ograniczą widzialność do 300, a miejscami do 100 metrów. Po południu na Pomorzu spadnie przelotny deszcz. W pozostałych regionach będzie pogodnie. W dzień temperatura wyniesie maksymalnie od 13 stopni Celsjusza do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni.

   

  Warunki biometeorologiczne w Polsce

  Wilgotność powietrza będzie najwyższa na północno-zachodnich krańcach - tu nawet powyżej 80 procent. Im dalej na południowy wschód kraju, tym wilgotność będzie niższa. Na północy powieje chłodem, za to w pozostałych regionach będzie komfortowo. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne na północnym zachodzie Polski, a w pozostałych regionach komfortowe.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie i ciepło. W dzień termometry wskażą do 18 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni. W południe ciśnienie wyniesie wyniesie 1005 hPa, po czym się zawaha.

  POZNAŃ

  Po pogodnej nocy przyjdzie pogodny dzień. Termometry wskażą do 20 stopni Celsjusza, powieje też południowo-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany. W południe barometry wskażą 1006 hPa, jednak wartość ta będzie się wahać.

  GDAŃSK

  Piątek zapowiada się pogodnie, a temperatura wyniesie nawet 16 stopni Celsjusza. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a ciśnienie w południe wyniesie 1019 hPa, po czym zacznie się wahać.

  WROCŁAW

  Po mglistej nocy przyjdzie słoneczny dzień. Termometry wskażą nawet 21 stopni Celsjusza, a południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie wyniesie 1002 hPa, po czym zacznie się wahać.

  KRAKÓW

  Dzień będzie słoneczny, a temperatura wyniesie do 20 stopni Celsjusza. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Barometry wskażą wartość 990 hPa, ale zacznie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...