Informacje

 • Prognoza na dziś: wiosenne burze i temperatura do 16 st. C

  29-03-2016 06:47

  Wszędzie może przelotnie popadać

  Uwaga na burze

  Fot.: Flickr (CC BY 2.0) / Maciej Łebkowski, film: TVN Meteo

  We wtorek w całym kraju może przelotnie popadać. Niewykluczone, że lokalnie zagrzmi. Podczas burz nasili się wiatr - powieje w porywach do 75 km/h. Na termometrach odnotujemy nawet 16 st. C.

  W całej Polsce spodziewane są przelotne opady deszczu o natężeniu rzędu 1-5 l/mkw. na zachodzie i do 7 l/mkw. na południowym wschodzie.

  Na północnym wschodzie oraz lokalnie w centralnej części Polski może natomiast spaść nawet do 10 l/mkw. deszczu. Niewykluczone, że pojawią się tam burze. Zagrzmieć może w okolicach Trójmiasta, w Bydgoszczy oraz w Poznaniu, Olsztynie, Warszawie oraz w Suwałkach czy Białymstoku. Wówczas umiarkowanie silny wiatr wiejący z prędkością do 50 km/h może w porywach osiągnąć prędkość nawet 75 km/h.

  Wartości na termometrach będą się wahały na poziomie od 10-11 st. C na północnym zachodzie i na północy do 12-14 st. C w województwach centralnych oraz na wschodzie i 15-16 st. C na południu kraju.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza we wtorek będzie odczuwalna podobnie jak komfort termiczny. Nic dziwnego - będzie dość wysoka, oscylując na poziomie od 70 proc. na południu do 80 proc. na północy. Niestety, dyskomfort powodowany niekorzystnymi warunkami biometeo odczują meteopaci w każdym z województw, ponieważ wspomniane utrzymają się w całym kraju.

  Prognoza dla największych miast

  WARSZAWA

  Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 14 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 75 km/h,  południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 994 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 75 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 997 hPa, waha się.

  GDAŃSK

  Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 11 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 75 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1004 hPa, spada

  WROCŁAW

  Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 994 hPa i waha się.

  KRAKÓW

  Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 985 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...