Informacje

 • Prognoza na pięć dni: będziemy moknąć

  13-09-2017 17:03

  Temperatura wyniesie od 14 do 23 stopni

  W niedzielę miejscami intensywnie popada

  Foto: Shutterstock/Ventusky.com; Film: TVN24

  Kolejne dni będą pochmurne z przelotnymi opadami deszczu. W weekend pogoda też nie będzie rozpieszczać - miejscami termometry pokażą jedynie 15 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Parasole też się przydadzą.

  W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Od Podlasia przez centrum po Śląsk popada przelotny deszcz, do 5 litrów na metr kwadratowy.

  Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 16 stopni na Pomorzu do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 40-60 km/h, południowo-zachodni.

  W strefie brzegowej porywy osiągną do 80 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 990 hPa.

  Miejscami popada w piątek

  W piątek na Podlasiu, Warmii i Mazurach popada przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie i bez opadów. Termometry pokażą od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni.

  Popada w weekend

  W sobotę na Pomorzu będzie pogodnie i bez opadów. W pozostałych regionach będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura osiągnie od 16 st. C na Podlasiu do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z południa.

  Niedziela na ogół okaże się pochmurna, wystąpią opady deszczu (na wschodzie do 40 l/mkw.). Termometry pokażą od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, przeważnie północno-zachodni.

  W poniedziałek na północy i zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura osiągnie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, z zachodu. Na Wybrzeżu porywy osiągną do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...