Informacje
 • Prognoza na pięć dni: jedni będą się opalać, drudzy moknąć. Wszędzie gorąco

  14-07-2014 19:33 Wspólnym mianownikiem kolejnych kilku dni będzie upał

  Do soboty jedni będą się opalać, a inni będą moknąć

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Synoptycy prognozują, że przez najbliższe kilka dni Polska będzie podzielona na dwie części: burzową oraz pogodną. Do soboty wspólnym mianownikiem będą jedynie wysokie temperatury odczuwalne w każdym zakątku kraju.

  We wtorek w całym kraju będzie przelotnie padał deszcz i utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Będzie parno i duszno - termometry wskażą od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do nawet 31 st. C na Podkarpaciu.

  Wysokie wartości na termometrach będą sprzyjały powstawaniu burz, których wystąpienia synoptycy spodziewają się na terenie województw północnych, wschodnich i południowych.

  Środa

  Synoptycy prognozują, że w środę utrzyma się umiarkowanie zachmurzenie oraz temperatura na poziomie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do około 30 st. C na Podkarpaciu.

  Nie wszędzie jednak aura dopisze - na województwa na południu, wschodzie i w centrum Polski spadnie około 10-30 l/mkw. deszczu. Ulewne opady będą towarzyszyły burzom, w trakcie których wiatr rozpędzi się do prędkości 60-80 km/h.

  Czwartek

  W czwartek utrzyma się temperatura od 25 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu, jednak pogodnie i słonecznie będzie tylko w północnej części Polski.

  Po stronie południowej niebo będzie natomiast zachmurzone i pojawią się burze. Synoptycy prognozują, że podczas burz spadnie 10-30 l/mkw. deszczu. Niewykluczone są lokalne gradobicia. W trakcie wyładowań wiatr rozpędzi się do prędkości 60-80 km/h.

  Piątek

  Ostatni roboczy dzień tygodnia będzie gorący - termometry wskażą od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C Podkarpaciu. Nie wszędzie będzie jednak pogodnie -  na południu meteorolodzy prognozują przelotne opady deszczu i burze.

  Sobota

  W sobotę mieszkańcy wszystkich województw będą mieli okazję zadbać o opaleniznę - synoptycy nie przewidują tego dnia ani przelotnych opadów, ani burz. Zapowiadają jedynie mnóstwo słońca i wysokie wartości.

  Najmniejszą z nich, równą 29 st. C, wskażą termometry na Suwalszczyźnie, a największą na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura sięgnie 32 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogoda
  tam pada i burza ale u nas nigdy nie było pada i burza w EŁKU .Cały dzien goraco i słonce :)
  ~Alicja /2014-07-14 20:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...