Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  nadchodzi koniec majowego lata

  13-05-2018 16:30 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Przed nami ochłodzenie

  TVN Meteo, Shutterstock

  Wkrótce będzie tylko kilkanaście stopni.

  Pogodą w naszej części Europy zaczyna rządzić niż. Jego centrum w poniedziałek będzie nad Alpami, a w następnych dniach będzie sobie wędrować nad naszą częścią Europy. Niż, jak zawsze, będzie przyczyną pogorszenia pogody, ale także ochłodzenia.

  Niższa niż do tej pory temperatura będzie spowodowana po pierwsze napływem chłodniejszego powietrza, a po drugie większym zachmurzeniem, co przełoży się na mniejszy dopływ promieniowania słonecznego do powierzchni ziemi. Ponadto umiejscowienie się niżu w naszej części kontynentu sprawi, że na jakiś czas zostaniemy odcięci od napływu gorącego powietrza, które kilka razy w maju przedarło się z południa do Polski i przez to mieliśmy wiosenne upały.

  Ochłodzenie, na razie niewielkie, odczujemy już na początku tygodnia. W najcieplejszych regionach będzie jeszcze co prawda 20 stopni, ale na wschodzie już tylko 16, 18 stopni. Potem ochłodzenie będzie silniejsze i pod koniec tygodnia, zwłaszcza w piątek i sobotę, na termometrach będzie zaledwie od 13 do 18 stopni. Po kilku wyraźnie zimniejszych dniach ponownie cieplej zacznie robić się od 21 maja. Powrotu gorącej pogody, przynajmniej na kilka dni, możemy spodziewać się przed ostatnim weekendem maja i wówczas może być prawie 30 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • @ ala
  Pozdrawiam Ciebie Alu.
  ~Lech /2018-05-15 19:45
 • lechu
  wielki z ciebie filozof ale kiepski meteorolog
  ~ala /2018-05-14 16:20
 • deszczyk deszczyk
  Oby tak solidnie popadało wreszcie,mam nadzieję że już do końca sierpnia będzie chłodno i mokro...
  ~pika /2018-05-14 13:07
 • Dobra prognoza
  To nie jest zła prognoza.To są dobre wiadomości.Spóznione ochłodzenie przyhamuje rozkwit wszystkich roślin jednocześnie.Jeszcze trochę i zakwitnie nam lipa,a w sierpniu będą spadać liście z drzew.Oby tego wiosennego lata wystarczyło do lipca i sierpnia.Wszyscy,którzy zarezerwowali miejsca nad polskim morzem sceptycznie odnoszą się do sezonu.Obawy jak najbardziej uzasadnione. Wyże nad Bałtykiem,Rosją,wiatry wiejące naprzemiennie z południa i wschodu,to nieczęste tak długie zjawisko występujące wiosną w naszym przejściowym klimacie. Każdy zadaje sobie pytanie.Czy ten sezon urlopowy będzie udany?Czy nastanie kolejne zmienne polskie lato z przeciwnymi wiatrami?. Na pocieszenie można dodać,że aura jednak będzie chciała nadrobić letnie zaległości z ostatnich lat,tak,jak to robi z nawiązką wiosna.
  ~Lech /2018-05-13 18:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...