Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  prawie 30 stopni w maju

  19-05-2019 15:00 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco.

  Od kilku dni oddychamy ciepłym i wilgotnym powietrzem, które napływa do naszego kraju ze wschodu kontynentu. Taką cyrkulację powietrza zapewniają wspólnie niż znajdujący się tuż za naszą zachodnią granicą oraz rosyjski wyż. Między tymi układami ciśnienia ze wschodu do centrum Europy płynie ciepło i stąd kieruje się jeszcze dalej, na północ, obejmując Skandynawię. Z kolei po zachodniej stronie wspomnianego niżu trwa odwrotny przepływ powietrza, czyli podąża ono z północy na południe. Z tego powodu na przykład we Francji jest dużo chłodniej niż w naszej części kontynentu (patrz mapa).

  Na początku tygodnia nadal możemy liczyć na ciepłą pogodę i na termometrach zobaczymy nawet 26 stopni Celsjusza. Później, od środy, zrobi się nieco chłodniej i na północy przez kilka dni może być poniżej 20 st. C, a czasami tylko 15-16  st. C. Po kilku trochę chłodniejszych dniach, pod koniec maja temperatura ponownie wzrośnie i wtedy może być gorąco, bo aż 28 st. C. Podobnie wysoka temperatura, sięgająca w niektórych dniach 27-28 st. C, utrzyma się również w pierwszych dniach czerwca.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Panie Wasilewski....
  Wróżysz pan z fusów. Akurat wiesz pan czy np. 27 maja to będzie 22 stopni średnio. Ciężko jest przewidzieć co będzie jutro, a pan wróżysz miesiąc...
  garou /2019-05-20 08:55
 • Upalny maj w moich wspomnieniach
  Młodsze pokolenie już nie pamięta tamtych czasów,ale przypomniał mi się maj z dzieciństwa,kiedy temperatura poszybowała grubo ponad 30 st.C i tak przez kilka dni. Było gorąco,a my zrywaliśmy rodzicom bzy do wazonu. Nie pamiętam,który to był rok,ale było to za czasów Pana Czesława Nowickiego,pseudonim ''Wicherek'' 'Pamiętam jego prognozę.''Napływa upalne i suche powietrze z południowych regionów Związku Radzieckiego'',dzisiaj Ukraina.Uwielbiany przez miliony Polaków. W 1975 roku wyrzucony z telewizji m.inn.za te słowa w jednej z zimowych prognoz pogody: ''Wiatry ze wschodu nigdy nie przynoszą nic dobrego'',co odczytano,jako znieważenie wschodniego brata.Później załamanie, depresja. Odszedł młodo w wieku 63 lat. Smutne,ale prawdziwe.
  ~Lech /2019-05-19 21:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...