Informacje

 • Prognoza pogody na 16 dni: widać wiosnę. Nawet 14 stopni na plusie

  24-02-2013 17:24

  Wiosenne temperatury przed 21 marca

  Prognoza pogody na 16 dni: idzie wiosna

  Fot.: Shutterstock/ TVN Meteo / Film: TVN Meteo

  Im dalej patrzymy w przyszłość, tym cieplej. Na horyzoncie już w drugim tygodniu marca widać dwucyfrowe wartości temperatury - na plusie. Według 16 dniowej prognozy pogody 11 marca termometry pokażą 14 st. C.

  W ostatnim tygodniu lutego o mrozach możemy zapomnieć. W całym kraju słupki rtęci pokażą od 0 do kilku stopni Celsjusza na plusie. Dodatnim temperaturom towarzyszyć będą opady deszczu lub mżawki. Będzie topić się padający w minionym tygodniu śnieg, więc na ulicach i chodnikach będziemy walczyć z kałużami. Synoptycy zapowiadają też sporo mgieł, zwłaszcza o poranku, na co szczególna uwagę powinni zwrócić kierowcy.

  Najcieplejszymi dniami nadchodzącego tygodnia będą piątek, 1 marca i sobota 2 marca, kiedy na termometrach w najcieplejszym momencie dnia i najcieplejszym miejscu Polski zobaczymy 7 i 8 st. C.

  - Taka aura związana będzie z aktywnym niżem "Tomasz" znad Włoch, który wpompuje do nas ciepłe i wilgotne masy powietrza z południowego wschodu, ale jednocześnie przyniesie chmury i deszcz - podaje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

  Przed nami ostatnie dni mrozu

  Po tygodniu pluchy na chwilę przyciśnie mróz. Według prognozy długoterminowej od 4 marca na trzy dni temperatura spadnie. Najchłodniej powinno być we wtorek, 4 marca, kiedy słupki rtęci pokażą od -5 do 0 st. C.

  Jak tłumaczy Unton-Pyziołek, mróz będzie konsekwencją zimnych mas powietrza z północy, zaciąganych do nas przez skandynawski niż. Najniższych wartości powinniśmy spodziewać się na naszym biegunie zimna, w Suwałkach.

  Wiosna tuż tuż

  Po tym krótkim ochłodzeniu temperatura będzie piąć się śmiało w górę - zapowiadają synoptycy. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. W drugim tygodniu marca czekają nas wręcz wiosenne temperatury. W czwartek 7 marca temperatura maksymalna, według długoterminowej prognozy pogody, powinna wynieść 7 st. C, by już za cztery dni (11 marca) podwoić tę wartość do 14 st. C!

  - To ocieplenie przyniesie rozległy niż. Ściągnie za sobą ciepłe masy powietrza znad Morza Śródziemnego i deszczonośne chmury. Na zachodzie Europy spadnie ulewny deszcz, w Alpach dosypie z pół metra śniegu. Dla Polski ulew modele meteorologiczne nie wyliczyły, choć nieco deszczu spadnie - wyjaśnia meteorolog TVN Meteo.

  DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY - CZYTAJ KOMENTARZ SYNOPTYKA

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gosc
  zas sie pogoda robi na opolszczyznie moglo padac intensywnie na opolszczyznie jest za sucho brakuje opady deszczu intensywne opady deszczu ma byc zimno i chlodno opady deszczu intensywne opady ulewne deszcze do konca tygodnia do 30 czerwca tak ma byc do konca tygodnia do 30 czerwca maja zapowiadac we wszystkich prognozach i wiatry slabe maja byc .
  ~gosc /2013-06-12 06:20
 • gosc
  juz dzisiaj padal snieg na opolszczyznie pieknie fajnie i tak ma byc intensywne opady sniegu minusowe przymroski do 18marca i wiatry slabe maja juz byc takie prognozy maja wszedzie prognozach byc tak maja zapowiadac na dolnym slasku i na gurnym slasku intensywne opady sniegu minusowe przymroski i wiatry slabe maja juz byc wszedzie jeszcze ma byc zimno tak prognozach wszedze maja muwic.
  ~gosc /2013-03-01 11:45
 • Ciepło
  Nareszcie Ciepło
  ~kubek /2013-02-26 19:45
 • Gosc 2
  ludzie nauczcie sie pisac!!!
  ~va44m8 /2013-02-26 19:21
 • pogoda
  w 1 prognozie muwią że za 2 tygodnie przyjdzie znowu zima w dzień od -1 do 2 a w nocy około -5
  ~mit /2013-02-26 16:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...