Informacje

 • Prognoza pogody na 16 dni: zrobi się chłodniej, ale na krótko. Jesień ciepło nas przywita

  08-09-2013 17:36

  W drugiej połowie września powinno nastąpić ocieplenie

  Prognoza pogody na 16 dni: Przyjdzie ochłodzenie, ale jesień ciepło nas przywita

  Fot. Kontakt Meteo/Łukasz M, film: TVN Meteo

  W ciągu kilku kolejnych dni można spodziewać się ochłodzenia. - Wszystkie regiony po kolei przypomną sobie, co to chłodna jesień - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Jednak jesień ciepło nas przywita, a temperatury nas zaskoczą.

  Powoli kończy się lato, a wraz z nim odchodzą wysokie temperatury. W ciągu kilku kolejnych dni Polska dostanie się pod wpływ mas powietrza napływających z zachodu, dlatego można spodziewać się deszczów.

  Pogoda jak na wyspach

  Temperatura spadnie, w nadchodzącym tygodniu spodziewać się można od 14 (w miejscach zachmurzonych) do około 20 st. C (w miejscach, w których wystąpi rozpogodzenie).

  Wyjątek stanowić będą: poniedziałek i środa, gdzie według prognoz na południowym wschodzie, termometry wskażą do 24-26 st. C.

  Natomiast kumulacja chłodów nastąpi około 17 września. Wtedy bowiem słupki rtęci spadną do zaledwie 11-17 st. C.

  - W Polsce do 18 września pogoda będzie jak w Szkocji - pochmurna, chłodna, a nad morzem wietrzna - podaje Arleta Unton-Pyziołek.

  Po 20 września przyjdzie babie lato

  W środę, 18 września powinno zrobić się nieco cieplej i według prognozy temperatura będzie wzrastać.

  - Nad wschodnią Europa rozbuduje się wyż, który skutecznie zablokuje niże atlantyckie, niebo przetrze się i rozpogodzi. Po 22 września cyrkulacja południowa skieruje do Europy Środkowej ciepłe masy powietrza z południa i nastąpi pierwsze tej jesieni babie lato - dodała Arleta Unton-Pyziołek

  Pierwszy jesienny weekend będzie bardzo ciepły. Synoptycy prognozują około 19-25 st. C. Pogodna aura utrzyma się do 24 września, kiedy słupki rtęci powędrują nawet do 26 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • muły z tvn meteo
  wy się małpy zawsze mylicie
  ~rumcajs /2013-09-11 17:22
 • Centrum wciąz spragnione deszczu
  Niże atlantyckie - przybywajcie :-)
  ~MiKi /2013-09-10 14:47
 • Już jest nieaktualna
  Juz wczoraj na TVN szczegółowa prognoza dla Warszawy pokazywała ze 21 i 22 wrzesnia bedzie 14 st. a szesnastodniowa pokazuje dla Polski 19-25. Moze dzisiaj zamieszcza mój komentarz bo wczoraj dwa razy odrzucili
  ~olo /2013-09-10 08:33
 • TVN prognozuje sam
  i zobaczymy z jakim efektem. Amerykańskie prognozy, z których korzysta zazwyczaj TVN nic nie mówią o temperaturach na poziomie 26C we wrześniu. W Warszawie najcieplej ma być 19-go - 21C, poza tym od 12 do 17C. Jestem gotów się założyć, że Jankesi mają rację, a TVN znów "podkręca" atmosferę dla oryginalności, a po kilku dniach pokaże się symptayczną panią z afro, która z rozbrajającym uśmiechem powie, że to przecież tylko prognoza i ma prawo się nie sprawdzić. Ja mam tylko pytanie czy Państwa stacja tak samo "odpowidzialnie" podchodzi do reszty wiadomości, bo lubię TVN i nie chciałbym nabrać przekonania, że Wasza wiarygodność jest taka sama jak pogodowa. Chyba że pogoda jeszcze nie wie, że musi się słuchać synoptyków TVN i że się zmieni...?
  ~Wojtek /2013-09-09 07:11
 • Ale ale
  Ale ale to już nieaktualne .
  ~update /2013-09-08 23:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...