Informacje
 • Prognoza pogody na Boże Ciało

  17-06-2019 14:50 Prognoza pogody na długi weekend czerwcowy
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Pogoda w najbliższych dniach nie będzie szczególnie przyjemna. W niemal całym kraju będą pojawiać się przelotne opady deszczu, burze z gradem oraz silniejsze porywy wiatru. Zobacz prognozę pogody na długi weekend czerwcowy.

  We wtorek w województwach na południowym wschodzie Polski pojawią się słabe i przelotne opady deszczu. Spadnie maksymalnie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. W Beskidzie miejscami mogą występować burze z opadami deszczu rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 60-80 km/h. W pozostałych częściach kraju spodziewane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje ze wschodu i południowego wschodu, słabo i umiarkowanie.

  Środa w całym kraju przyniesie przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu, a wiatr będzie rozpędzał się do 60-90 km/h, miejscami spodziewany jest grad. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu.

  Pogoda w Boże Ciało nie zachwyci

  Pogoda w Boże Ciało będzie sprzyjać jedynie mieszkańcom Śląska. W czwartek w pozostałych regionach wystąpią przelotne opady i burze z deszczem o natężeniu do 10-20 l/mkw., porywami wiatru o prędkości 60-80 km/h oraz miejscowymi opadami gradu. Termometry pokażą od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Podkarpaciu. Powieje ze zmiennych kierunków, słabo i umiarkowanie.

  W piątek w całym kraju prognozowane jest zmienne zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu, powieje z prędkością 60-80 km/h, miejscami sypnie również grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków.

  Długi weekend czerwcowy miejscami chłodny

  Sobota będzie na ogół pochmurna i deszczowa. Prognozowane są również burze z opadami deszczu rzędu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Termometry wskażą od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może przybierać na sile, powieje z kierunków wschodnich.

  Długi weekend czerwcowy zakończy się zmiennym zachmurzeniem i miejscowymi opadami deszczu. W niedzielę temperatura maksymalna sięgnie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i dość silny wiatr, którego porywy będą rozpędzać się do 40-60 km/h, powieje z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....