Informacje

 • Prognoza pogody na długi weekend: aura bardzo zmienna. Burze, słońce, "chłód"

  11-08-2017 15:29

  Sprawdźcie prognozę pogody

  Zdarzą się i pogodne chwile

  Flickr (CC BY 2.0)/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

  Długi weekend tuż-tuż. Choć chwilami będzie burzowo, to w trakcie najbliższych dni czekają nas i pogodne momenty. Ciekawie zapowiada się rozkład temperatury.

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na wschodzie popada przelotny deszcz, pojawią się też burze z opadami o natężeniu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju -szczególnie na Pomorzu i w centrum - spadnie po prostu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami okaże się silniejszy. Powieje z południowego zachodu.

  W niedzielę zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Miejscami możliwy jest słaby przeloty deszcz - szczególnie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Lubuskiej. Termometry pokażą od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Bez upału, ale ze słońcem

  W poniedziałek ma być słonecznie, z temperaturą wynoszącą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy.

  Wtorek 15 sierpnia zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna utrzyma się w przedziale od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Powrót gorąca

  W środę także będzie na ogół słonecznie. Termometry wskażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami okaże się silniejszy. Powieje z południowego wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...