Informacje
 • Prognoza pogody na długi weekend:
  nieco chłodniej i przelotne opady

  12-08-2019 15:38 Sprawdź, co szykuje dla nas pogoda
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: PAP/Grzegorz Momot/Ventusky.com | Video: TVN24

  Po dość ciepłym wtorku nadejdzie nieznaczne ochłodzenie. Na długi weekend prognozowane są przelotne opady i temperatura oscylująca w okolicy 20-25 stopni Celsjusza.

  Wtorek przyniesie zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej oraz w Wielkopolsce, Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe są także burze z opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru osiągającymi do 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Do 25 stopni

  Środa będzie na ogół pogodna, ale miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie.

  W czwartek, czyli w pierwszy dzień długiego weekendu, w całym kraju pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Przelotne opady

  Piątek w wielu regionach będzie pogodny. Jedynie na zachodzie i w centrum prognozowane są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  W sobotę strefa przelotnych opadów pojawi się na wschodzie kraju. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków zmiennych, będzie słaby i umiarkowany.

  Ciepło i pięknie

  Na niedzielę w regionach północnych prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Z kolei w centrum i na południu będziemy mogli się cieszyć się pełnią słońca. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...