Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: 19-26 stopni. Wszędzie deszcz - miejscami intensywny

  12-07-2018 05:57

  Biomet będzie niekorzystny

  Prognozowane są opady deszczu

  Nikos Vosniadis/Flickr

  Czeka nas pochmurny, deszczowy dzień z lokalnymi burzami.

  W czwartek na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej synoptycy prognozują dość intensywne opady deszczu, miejscami do 25 l/mkw. Na Śląsku i w województwach wschodnich może spaść przelotny deszcz, niewykluczone są też burze z opadami deszczu do 15 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Na pozostałym obszarze może spaść słaby przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Poza burzami powieje słaby, zmienny wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Południowe i centralne regiony Polski odnotują w dzień wilgotność powietrza poniżej 80 procent. Wilgotność będzie rosła promieniście wokół tego obszaru, przekraczając  nawet 90 procent. Regiony południowo-wschodnie, Mazowsze, Ziemia Łódzka i część Wielkopolski to miejsca, gdzie odczuwalne będzie ciepło. Przebywający w pozostałych częściach kraju mogą liczyć na komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne wszędzie będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 20 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 983 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 22 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr.  Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1001 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne. Rano może spaść deszcz i przejść burza z opadami do 5-15 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Po południu niebo powinno się przejaśnić i rozpogodzić. Temperatura nie przekroczy 24 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 999 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze z opadami deszczu rzędu 5-15 l/mkw. oraz wiatrem, który w porywach może osiągać 80 km/h. Termometry pokażą do 23 st. C. Wiatr okaże się słaby, zmienny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • to mial byc deszcz
  na Kujawach to widziałem deszcz a nawet ulewe ale na początku czerwca jak burza była a od tego czasu suchota że wszystko co napada to wsiąka bo brakuje deszczu nie tylko w lasach poza tym przez pogode wszystko podrożeje ale taki kaprys pogody i nikt tego nie zmieni
  ~JANKES /2018-07-12 08:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...