Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: 22 stopnie, lokalnie deszcz, miejscami silniejszy wiatr

  18-10-2019 06:20 Warunki biometo będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Zulio/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek należy się spodziewać pochmurnej i miejscami deszczowej pogody. Termometry pokażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.

  W piątek będzie pochmurno z rozpogodzeniami, szczególnie na południu kraju. Na Pomorzu i krańcach zachodnich pojawią się opady deszczu do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie, na zachodzie okresami dość silnie.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie oscylować w granicach od około 70 procent do ponad 80 proc. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, na Podkarpaciu ciepło. W południowo-wschodniej Polsce warunki biometeo będą korzystne, w pasie od Śląska po Suwalszczyznę neutralne, a na pozostałym obszarze niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie. Ciśnienie wolno spada, w Warszawie około południa 1002 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy do 17 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie wolno spada, około południa 1012 hPa.


  POZNAŃ

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura wyniesie 18 st. C. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 1001 hPa.


  WROCŁAW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 19 st. C. Będzie wiał południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 998 hPa.


  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno spada, około południa barometry pokażą 988 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...