Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: bardzo ciepły, deszczowy i wietrzny początek tygodnia

  12-03-2018 06:28

  Porywy dojdą do 60 kilometrów na godzinę

  Poniedziałek zapowiada się deszczowo

  Kelly Parker McPherson/Visualhunt (CC BY 2.0)

  Poniedziałek w całym kraju zapowiada się deszczowo i wietrznie. Pocieszeniem będzie wysoka, jak na marzec, temperatura. Miejscami odnotujemy nawet 17 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne. Miejscami pojawią się słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Warmii do 17 stopni w Małopolsce. Podobne wartości odnotowaliśmy w niedzielę. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty (do 60 km/h). Ciśnienie będzie stopniowo spadać, w południe wyniesie 983 hektopaskale.

  Warunki biometeorologiczne

  W poniedziałek największą wilgotność powietrza odnotujemy w północnej i centralnej części Polski. Wyniesie tam ponad 90 procent. Im dalej na południe, tym wilgotność będzie niższa. W całym kraju poczujemy ciepło. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Wystąpią przelotne opady deszczu i zmienne zachmurzenie. Temperatura wyniesie 9 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 994 hPa.

  KRAKÓW

  Przeważnie będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura wyniesie nawet 17 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 968 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpią przelotne opady deszczu i zmienne zachmurzenie. Temperatura wyniesie 12 st. C. Wiatr, słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe będą 979 hPa.

  WARSZAWA

  Niebo pokryją chmury. Może pojawić się słaby, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy 14 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 983 hPa.

  WROCŁAW

  Wystąpi zmienne zachmurzenie, oprócz tego może popadać deszcz. Temperatura  wyniesie 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 976 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem wyżu Gotthard znad Skandynawii....