Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: będzie przelotnie kropić. Miejscami zagrzmi

  15-08-2014 06:50 Termometry pokażą od 21 do 25 st. C

  Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz i burze

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Na pogodny początek dnia mogą liczyć mieszkańcy wschodniej Polski, ale w ciągu dnia i tam dotrze strefa chmur i przelotnych opadów z zachodu. W innych częściach kraju oprócz deszczu trzeba też spodziewać się burz. Umiarkowane temperatury zapewnią nam komfort termiczny.

  Świąteczny piątek we wschodniej Polsce zacznie się dość pogodnie. Na zachodzie jednak będzie przelotnie kropić. Ta strefa opadów będzie się przesuwać w głąb kraju, na wschód.

  Natomiast na zachodzie, a także wzdłuż południowej granicy poza deszczem trzeba będzie się liczyć z burzami. Podczas nich może spaść do 20 l deszczu na metr kwadratowy, a prędkość porywów wiatru ma dochodzić do 80 km/h.

  Na Pomorzu Zachodnim i Nizinie Szczecińskiej termometry pokażą 21 st. C, a na Pomorzu Gdańskim i Ziemi Lubuskiej 22 st. C. Małopolska i Podkarpacie odnotują najwyższe wartości - 25 st. C. W pozostałych regionach temperatury wyniosą 23-24 st. C.

   

  Wilgoć i kiepski biomet

  Ze względu na większą ilość opadów, na zachodzie kraju wilgotność względna powietrza przekroczy 80 proc. W centrum będzie oscylował wokół 60 proc., a na wschodzie spadnie nieco poniżej 60 proc. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne w całej Polsce.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni. Ciśnienie po południu: 1007 hPa i spada.

  Pogoda Poznań

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h,  zachodni. Ciśnienie po południu: 997 hPa i spada.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie po południu: 995 hPa i spada.

  Pogoda Wrocław

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h,  zachodni. Ciśnienie po południu: 995 hPa i spada.

  Pogoda Kraków

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna: 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, zachodni. Ciśnienie po południu: 984 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • RE
  Czekam Na Te Burze W Krakowie
  ~aa2 /2014-08-15 11:16
 • Poznań
  10:50 słonecznie 20 stopni
  ~ala /2014-08-15 10:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...