Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  będzie rześko i deszczowo

  17-04-2018 06:35

  Lokalnie może zagrzmieć

  Wtorek będzie deszczowy

  Shutterstock

  Wtorek przyniesie bardziej rześką pogodę niż poprzednie dni. Pojawią się przelotne opady deszczu, lokalne burze, a temperatura maksymalnie wzrośnie do 20 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia przelotne opady deszczu utrzymają się nad większością kraju. Na zachodzie, Pomorzu oraz w Wielkopolsce niebo okaże się pogodne. Na południowym wschodzie lokalnie może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, północno-zachodni. W porywach burzowych rozpędzi się do 60 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie rosła z zachodu na wschód, przekraczając maksymalnie 80 procent. Od Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej po Suwalszczyznę odczujemy komfort termiczny, a w pozostałych regionach - ciepło. We wschodniej połowie kraju pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. W połowie zachodniej biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 18 st.  Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1010 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Wiatr okaże się na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1015 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Wiatr okaże się na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1023 hPa.

  WROCŁAW

   

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz. Temperatura nie przekroczy 19 st. C. Wiatr okaże się na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 996 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...