Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: będzie słoneczny i bardzo ciepły dzień

  23-07-2018 06:10

  Spodziewane są przelotne opady i burze

  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Shuterstock | Video:  

  Biomet będzie korzystny. Gdzieniegdzie popada przelotny deszcz z burzami. Temperatura do 28 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia przelotny deszcz popada na Nizinie Szczecińskiej, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Może tam też zagrzmieć. Burzom będą towarzyszyć opady deszczu do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Poza tym słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe na warszawskim barometrach zobaczymy 998 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie się wahać w granicach 60-70 procent. W całym kraju odczujemy gorąco, a pogoda wpłynie na samopoczucie korzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny.  Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe barometry wskażą 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz, może zagrzmieć. Podczas burz spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość w porywach do 80 km/h. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 980 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Będzie na ogół słonecznie. Okresami może się nieco chmurzyć, po południu możliwy słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 998 hPa.

  WROCŁAW

  Ma być przeważnie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 998 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...