Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: będzie słychać grzmoty

  23-04-2018 06:27 Na termometrach do 25 stopni

  Do Polski nadciągają burze

  Maxpixel (CC0)

  Nad Polską znajduje się front atmosferyczny, który sprawi, że miejscami może zagrzmieć.

  Na poniedziałek przewiduje się postępującą od zachodu w głąb kraju strefę opadów deszczu i burz. Termometry wskażą od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach burzowych może dochodzić do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W poniedziałek najmniejszą wilgotność powietrza będzie można odczuć na południowym wschodzie, gdzie wyniesie poniżej 60 procent. Im dalej na zachód, tym będzie bardziej wilgotno. Mieszkańcy północnej części Polski odczują komfort termiczny, na pozostałym obszarze kraju będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne pogorszą nasze samopoczucia.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Poranek będzie pogodny. Po południu synoptycy przewidują przelotny deszcz lub burzę. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Z południa powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach burzowych może osiągąć do 80 km/h. Ciśnienie będzie spadać i w południe barometry wskażą 997 hPa.

  POZNAŃ

   

  Rano będzie pogodnie. W ciągu dnia spodziewany jest przelotny deszcz lub burza. Temperatura dojdzie do 22 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południa. W trakcie burz będzie prędkość może dojść do 80 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

  GDAŃSK

  Po południu prognozuje się przelotny deszcz lub burze. Maksymalna temperatura będzie wynosi 18 st. C. Z południa powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach burzowych może osiągać do 80 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

  WROCŁAW

  Prognozuje się przelotny deszcz lub burzę. Temperatura dojdzie do 24 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południa. W porywach burzowych może osiągać do 80 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  Poranek będzie pogodny. Po południu synoptycy prognozują przelotny deszcz lub burzę. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach burzowych osiągnie do do 80 km/h, wiać będzie z południa. Ciśnienie będzie spadać i w południe wyniesie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...