Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: będziemy cieszyć się słońcem

  06-05-2018 06:39 Na termometrach maksymalnie 24 stopnie
  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Foto: Mabel Amber/pexels (CC0 License) | Video: Ventusky.com

  Synoptycy prognozują bezdeszczową niedzielę. Biomet w całym kraju okaże się korzystny. Taka pogoda sprzyjać będzie spacerom.

  Niedziela zapowiada się słonecznie. Na termometrach maksymalnie zobaczymy od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Synoptycy prognozują spadek ciśnienia, w południe wyniesie ono 1012 hektopaskali.

   

  Biomet będzie korzystny

  W prawie całym kraju wilgotność powietrza wyniesie około 50 procent. Jedynie na południowym wschodzie będzie trochę większa, do 60 procent. Odczuwalna temperatura w całej Polsce będzie dawała poczucie komfortu, a warunki biometeorologiczne okażą się korzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Będzie pogodny dzień. W najcieplejszym momencie termometry wskażą do 20 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Prognozowany jest spadek ciśnienia, w Gdańsku w południe barometry wskażą 1028 hPa.

  KRAKÓW

   

  W najcieplejszym momencie temperatura dojdzie do 24 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 991 hPa.

  POZNAŃ

  Niedziela zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. W południe ciśnienie wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

  WARSZAWA

  Dużo słońca. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 1012 hPa.

  WROCŁAW

  Ma być słonecznie. W dzień termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Na barometrach w południe zobaczymy 1010 hPa, synoptycy prognozują spadek ciśnienia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...