Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burze
  nie ustąpią, do 22 stopni

  22-05-2019 06:03 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com) Foto: texaus1/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: Ventusky.com

  To jeszcze nie koniec burzowej pogody. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu i silniejsze porywy wiatru. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 stopnie.

  W środę utrzyma się zmienne zachmurzenie. Przelotnie popada deszcz, niewykluczone są też burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Dolnym Śląsku do 22 st. C na Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy. Powieje ze zmiennych kierunków.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność względna wyniesie około 90-95 procent. Poniżej tej wartości spadnie na krańcach północno-wschodnich. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, ale biomet będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, popada niewielki deszcz, niewykluczona jest burza (opady rzędu 10-20 l/mkw. i porywy wiatru osiągające 60-80 km/h). Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie 19 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie rośnie, barometry w południe pokażą 1007 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada deszcz, możliwa jest burza (10-20 l/mkw. deszczu i wiatr do 60-80 km/h). Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 975 hPa.

  POZNAŃ

  Synoptycy prognozują niewielki deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 996 hPa.

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie będzie zmienne, przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna dojdzie do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 991 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, popada deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...