Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burze ominą tylko wąski pas Polski

  30-07-2014 06:43 Będzie do 32 st. C na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach

  Nad większością kraju zawisną ciemne, burzowe chmury

  Fot. Kontakt 24 / FLASHBYDGOSZCZ / Film: TVN Meteo

  Środa będzie dość gorącym dniem - termometry wskażą od 25 st. C do 32 st. C na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach. Niestety - synoptycy prognozują, że nie zbraknie także i burz, podczas których spadnie do 30-40 l/mkw., a wiatr osiągnie w porywach prędkość około 90 km/h. Tylko na Suwalszczyźnie i Podlasiu od rana do wieczora będzie pogodnie i słonecznie.

  Według prognozy pogody w środę burzowe fronty dadzą się we znaki już niemal w całym kraju. Jedynie Suwalszczyzna i Podlasie pozostaną pogodne. W pozostałych regionach będzie się chmurzyć, padać i grzmieć.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  Burze miejscami mogą być gwałtowne, z gradem, opadami o natężeniu do 30-40 l/mkw. i porywami wiatru dochodzącymi do 90 km/h.

  Będzie nie tylko niespokojnie, ale też gorąco. Na pogodnej Suwalszczyźnie i Podlasiu, a także na Mazurach i Warmii temperatury sięgną 32 st. C. Najchłodniejsza Nizina Szczecińska odnotuje 25 st. C. na pozostałych obszarach termometry wskażą 27-30 st. C.

   

  Odczujemy od ciepła po upał

  Gorące zwrotnikowe powietrze napływające z południowego wschodu jest od zachodu wypierane przez chłodniejsze powietrze polarne napływające znad Atlantyku. Dlatego w zachodnich województwach będziemy odczuwać ciepło, natomiast na wschodzie, północnym wschodzie i częściowo w centrum - upał. Pomiędzy tymi strefami przeważy termiczne odczucie gorąca.

  W zachodniej, północno-zachodniej i południowej Polsce poziom wilgotności względnej powietrza będzie oscylował wokół 80 proc. Na pogodnych krańcach północno-wschodnich spadnie poniżej 60 proc. Warunki biometeorologiczne w całym kraju mają być niekorzystne.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Burze miejscami gwałtowne, z gradem i opadami do 30-40 l/mkw.

  Temperatura maksymalna: 30 st. C. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku: 1005 hPa, wolno spada.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Burze miejscami gwałtowne, z gradem i opadami do 30-40 l/mkw.

  Temperatura maksymalna: 29 st. C. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe: 993 hPa, wolno spada.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie małe wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu i wieczorem przelotnych opadów deszczu oraz burz z gradem i opadami deszczu do 20-30 l/mkw. Temperatura maksymalna: 30 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa: 994 hPa, spada.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Burze miejscami gwałtowne, z gradem i opadami do 30-40 l/mkw.

  Temperatura maksymalna: 28 st. C. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe: 990 hPa, wolno spada.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie małe wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu i wieczorem przelotnych opadów deszczu oraz burz z gradem i opadami deszczu do 20-30 l/mkw.

  Temperatura maksymalna: 29 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa: 980 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Małopolska
  okolice nowego sącza właśnie przechodzi nie grożna burza dosyć mocno pada i wieje ale słychać w oddali kolejne grzmoty :)
  ~pablooo /2014-07-30 14:31
 • police
  własnie jest srednia burza
  ~betam9 /2014-07-30 12:40
 • na Litwie
  tez czekami! Jak cos to sprowadzic tez do nas. Z gory dziekuje!
  ~opalony /2014-07-30 12:02
 • ciekawe
  ciekawe czy sie sprawdzi wasza pogoda chodzi mi o te burze i deszcz bo susza na trawniku
  ~JAHU /2014-07-30 10:21
 • RE
  czekam na te burze na mazowszu
  ~betam9 /2014-07-30 09:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...