Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  Burzowo, deszczowo i bardzo gorąco

  11-08-2017 06:18

  W ciągu dnia może być niespokojnie

  W ciągu dnia przelotnie popada deszcz i zagrzmi

  Flickr (CC BY 2.0) / Michel Rathwell

  W piątek przez Polskę przetoczą się liczne burze. Temperatura będzie iście letnia a słupki na termometrach pokażą nawet 36 stopni na południu Polski.

  Już w pierwszej połowie dnia na zachodzie i północy niebo się zachmurzy i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie, ale po południu miejscami zachmurzenie wzrośnie i pojawią się opady deszczu i burze. Burze miejscami okażą się gwałtowne, będzie im też towarzyszył grad i opady deszczu w granicach od 30 do 60 litrów na metr kwadratowy.

  Termometry wskażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 35 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 36 stopni Celsjusza na południu. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie dość silny, a w burzach osiągnie prędkość od 80 do 100 kilometrów na godzinę.

  Warunki zdrowotne

  Wilgotność powietrza w Polsce będzie najwyższa na południowym zachodzie i północnym wschodzie - tu przekroczy 70 procent. W pozostałych częściach kraju higrometry rzadko wskażą mniej niż 60 procent. Odczuwalna temperatura będzie wysoka na północnym zachodzie kraju i bardzo wysoka, wręcz upalna, na południowym wschodzie. Z uwagi na wilgotność oraz bardzo wysokie temperatury, jedynie na północnym zachodzie warunki biometeorologiczne będą neutralne. W reszcie kraju warunki okażą się niekorzystne.

  Prognoza dla poszczególnych miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Po południu zachmurzenie wzrośnie i pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie do 35 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-schodni, który okresowo nabierze impetu, szczególnie podczas burzy. Ciśnienie w Warszawie wyniesie około południa 998 hPa, po czym spadnie.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Dużemu zachmurzeniu będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, najpewniej wystąpi też burza. Temperatura maksymalna wyniesie do 26 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr wschodni, który podczas burzy przybierze na sile. Ciśnienie około południa wyniesie 1012hPa, po czym zacznie spadać.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Dużemu oraz średniemu zachmurzeniu będą towarzyszyły opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie do 30 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr wschodni, który w burzy okaże się silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa, po czym spadnie.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Dużemu i umiarkowanemu zachmurzeniu będą towarzyszyły przelotne opady deszczu oraz burze. Termometry wskażą nawet do 32 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni, który okresami okaże się dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 995 hPa, po czym spadnie.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Po południu pojawią się przejściowo duże opady deszczu oraz burze. Słupki termometrów wskażą nawet do 36 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni, który okresami będzie dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie około południa wyniesie 983 hPa, a następnie będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pogoda
  I bardzo dobrze, taka pogoda powinna być zawsze w Polsce, wtedy żyło by się dużo dużo lepiej! :-)
  ~Warszawiak /2017-08-11 14:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Po kapryśnym lecie i mokrej jesieni czeka nas zmienna i śnieżna zima. Brytyjczyc...

Tomasz Wasilewski

alt

Nad Bałtykiem przesuwa się niż, za którym do Polski wtargnie zimno....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Reinhard znad Morza Norweskiego....