Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  burzowo na północy i wschodzie

  18-08-2018 06:25 Biomet będzie niekorzystny

  Nad morzem możliwe są burze

  slick.sue/Vosualhunt (CC BY 2.0)

  W sobotę aura miejscami będzie gwałtowna - synoptycy prognozują burze z porywistym wiatrem. Spragnieni słońca powinni udać się na zachód Polski. Temperatura wyniesie maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

   

  Na zachodnich krańcach kraju sobota będzie pogodna. Z zachodu na wschód przemieszczą się przelotne opady deszczu do 10 l/mkw. Miejscami, szczególnie na północy i wschodzie, mogą wystąpić burze z opadami do 30 l/mkw. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, po 29 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach będzie silny - do 80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku oraz w części Wielkopolski, Kujaw, Warmii i Mazur wilgotność powietrza wyniesie 80 procent. W pozostałych regionach utrzyma się na poziomie oscylującym w granicach 70 procent. W całym kraju odczujemy ciepło, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 28 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1004 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, może też zagrzmieć. Termometry wskażą 26 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a w burzach silny. Ciśnienie waha się, około południa na barometrach zobaczymy 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą 28 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1008 hPa.

  WROCŁAW

   

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura dojdzie do 29 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa barometry pokażą 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą 27 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa dojdzie do 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska znajdzie się na skraju niżu Quentino z rejonu Zato...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...