Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burzowo
  w wielu miejscach

  16-05-2019 06:12 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na noc Foto: flickr.com (CC BY 2.0)/Kevin M Klerks | Video: tvnmeteo.pl

  Czeka nas burzowy dzień. Miejscami zjawiska będą gwałtowne - powieje silny wiatr, może też spaść grad. Do części regionów napłynie ciepło, termometry pokażą 20 stopni Celsjusza.

  W czwartek przeważać będzie duże zachmurzenie, choć na południu, wschodzie i w centrum kraju czekają nas przejaśnienia. Opady w całym kraju mogą wynieść od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Na południu, wschodzie i w centrum kraju niewykluczone są burze z opadami dochodzącymi do 30 l/mkw. oraz gradem. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 20 st. C w centrum kraju i na wschodzie. Będzie wiał przeważnie południowo-wschodni wiatr, tylko na zachodzie powieje z północnego wschodu. Wiatr na ogół okaże się słaby i umiarkowany, a na północy okresami dość silny. W porywach na Wybrzeżu rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę, a w burzach do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza - przekraczającą 80 procent - odnotujemy na północnym zachodzie. Będzie zmniejszać się w kierunku południowo-wschodnim. W południowo-wschodniej części kraju odczujemy komfort termiczny, a na pozostałym obszarze - chłód. Biomet w całym kraju okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zapowiada się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Miejscami popada deszcz, a po południu możliwa burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 20 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny, osiągając do 80 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie duże, okresami może spaść deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 st. C. Wiatr okaże się wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w porywach osiągnie do 70 km/h. Barometry około południa pokażą 1019 hPa, ciśnienie waha się.

  POZNAŃ

  Spodziewamy się dużego zachmurzenia, a okresami opadów deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 18 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa osiągnie 1003 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu, możliwa jest też burza. Temperatura maksymalnie osiągnie 18 st. C. Wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie, a w burzy do 90 km/h. Ciśnienie około południa osiągnie 998 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Czeka nas duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Okresami popada deszcz, może zagrzmieć. Termometry maksymalnie pokażą 20 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami będzie dość silny, a w burzach silny - do 90 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 986 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Axel znad Francji....