Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  chłodno i deszczowo. Możliwe burze

  18-09-2019 06:14 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Deszcz i burze będą w środę obecne w wielu częściach Polski. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

  We wschodniej części Polski popada przelotny deszcz. Na Pomorzu miejscami może zagrzmieć. W burzach spadnie deszcz rzędu 10-30 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru mogą sięgnąć 60-80 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie grad lub krupa śnieżna (kulki lodu o średnicy 2-5 mm). Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami rozpędzi się w porywach do 40-60 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  W północno-wschodniej części Polski wilgotność powietrza wyniesie powyżej 80 procent, a w południowo-zachodniej poniżej tej wartości. W całym kraju poczujemy chłód, a biomet będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny powieje z północnego zachodu. Okresami rozpędzi się w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe dojdzie do 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe  umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Z północnego zachodu powieje wiatr umiarkowany i dość silny. Okresami rozpędzi się w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 990 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne. Termometry wskażą maksymalnie 15 st. C. Z północnego zachodu powieje wiatr umiarkowany i dość silny. Okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie. Okresami rozpędzi się w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach powieje z prędkością 40-60 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie w południe dojdzie do 1006 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...