Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: chłodno i deszczowo. Powieje porywisty wiatr

  25-09-2018 06:25

  Na termometrach do 15 stopni

  Prognoza pogody na sobotę Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/Alessio Lin | Video: tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pochmurny dzień. W wielu regionach popada deszcz. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  We wtorek zachmurzenie w całym kraju ma być zmienne. Na wschodzie spodziewany jest przelotny deszcz, do trzech litrów na metr kwadratowy. Wysoko w Tatrach spadnie śnieg. Termometry pokażą od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni na Nizinie Szczecińskiej i 15 stopni na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, chwilami w porywach przekroczy prędkość 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy na wschodzie, tam przekroczy 90 procent i będzie się zmniejszać ku zachodowi. W całym kraju odczujemy zimno, wiatr i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą wszędzie niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 13 st. C. Będzie wiał północno-zachodni wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1033 hPa.

  KRAKÓW

  Na ogół pochmurno i deszcz. Temperatura nie przekroczy 13 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach do 60 km/h. Wiać będzie z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1003 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, północno-zachodni. Okresami w porywach osiągnie 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1024 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą13 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1018 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie, temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Powieje północno-zachodni wiatr umiarkowany i dość silny, chwilami w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1020 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....